Panenky
Svět modellingu, módních přehlídek, úzké molo, kam míří pohledy stovek párů lidských očí. Tak něco takového máme v mysli zafixováno jako pevný standard současného životního stylu. K módě a změnám v módních trendech přirozeně patří prezentace novinek z kolekcí návrhářů, ať je sledujeme na televizní obrazovce, anebo naživo v řadách publika. Nebylo tomu tak ale vždy. Dokonce ještě v polovině 19. století se veškerá oděvní tvorba předváděla na figurínách – na panenkách. Tedy žádné vnadné siluety křivek v pohybu, ale obdoba dětského holčičího světa.
Těhotenské bříško
Těhotenství dnes považujeme za něco přirozeného, co není třeba skrývat, mnoho mladých párů má dokonce problém s početím dítěte, a tak je těhotenské bříško pro mnoho nastávajících maminek spíše požehnáním. Na těhotné ženy se však zajímavým způsobem pohlíželo ve středověku. Na přelomu gotiky a renesance se totiž v Evropě rozmohl poměrně bizarní trend vystavovat na odiv své vyklenuté bříško, což vedlo k tomu, že i mnohé mladé dívky těhotenství předstíraly a pod šaty si vkládaly různé vycpávky a polštáře, aby měly svůj „pupík“ v těch správných rozměrech.
Obuv
Možná, že i vy patříte k těm ženám, co v útrobách skříní a botníků ukrývají dvacet až třicet párů bot. Muži jsou v tomto ohledu mnohem skromnější, postačí jim jen několik sezónních výrobků, některé z nich jsou dokonce univerzální, takže celkový počet pánské obuvi nemusí přesáhnout ani sedm párů. Podle nedávno provedených statistik je průměrný počet párů dámských bot v Evropě a v Americe roven třiceti.
Usměvavé modelky
Tak na to zapomeňte. Většinou mají výraz zasmušilých androidů, zamračených, zahleděných do prázdna, s výrazem nudy a otrávenosti ve tváři. Zda to požadují módní návrháři, nebo nesmyslný bonton, přenesený z minulosti, těžko říci. Co myslíte, nebyl by přirozenější a poutavější pohled do usměvavé tváře?