Mnoho lidí má stále spojený africký světadíl hlavně s občanskými válkami, bídou a hladem. Je pravda, že v některých částech černého kontinentu stále probíhají poměrně brutální boje, ale vzhledem k obrovské rozloze Afriky se jedná pouze o lokální konflikty, který kontinent už nezatěžují tolik jako v minulých desetiletích. To je také důvod, proč zde chtějí mnohé firmy investovat nemalé prostředky.
Talenty
V dnešní době se bez počítačů ani mobilních telefonů neobjedeme. Aby však tyto technologie fungovaly přesně tak jak mají, je potřeba, aby pro ně někdo vytvářel software. Mnozí vývojáři hledají začínající programátory právě na africkém kontinentu, kde je výběr talentů skutečně bohatý. Firmy získají nové perspektivní zaměstnance a mladí Afričané zase naberou nové zkušenosti a podívají se Evropy, případně do USA.
Poslíčci
Stále více se v Africe prosazují i drony. Samozřejmě ne ty vojenské, ale mnohem menší verze, které se využívají hlavně k přepravě různých zásilek jako jsou například léky. V Evropě ani v USA to vzhledem ke stávajícím zákonům dnes již možné není. Ovšem například ve Rwandě, kde je letecká doprava poměrně řídká, je možnost, že se střetne dron a letadlem prakticky mizivá. Tento druh zásilkové služby se má v brzké době rozšířit i do dalších států. Výhledově se počítá například s Tanzanii.
Platby přes mobil
Možná tomu jen málokdo uvěří, ale Afrika má světové prvenství v oblasti mobilních financí. Vzhledem k tomu, že zde nemá velká část obyvatel účet v bance, ale zároveň vlastní mobilní telefon, je to vlastně logické. Pomocí mobilního telefonu si posílá peníze na tomto světadíle více než sto milionů obyvatel, což je úctyhodné číslo. Jejich počet navíc neustále roste, takže během pár let se může toto číslo ještě výrazně navýšit. Sice má tento systém ještě pár much k doladění, ale na jejich odstranění se usilovně pracuje.